nxghtt rocket league camera settings 2024
| Full Name | Olímpio Torres |
| Nickname | nxghtt |
| Birthday | 2006-07-04 (age 19) |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2022-08-13 |
| Last Update | 2024-02-27 |
Navigation
| nxghtt Gear |
| nxghtt Setup |
| nxghtt Config |
| nxghtt Settings |
nxghtt screenshot
nxghtt Gear
| Mouse | - |
| Mousepad | - |
| Keyboard | - |
| Headset | - |
| Earbuds | - |
| Monitor | - |
| Chair | - |
| Controller | Thrustmaster eSwap Pro Controller |
| Case | - |
nxghtt Gaming PC Setup
| GPU | Geforce RTX 3070 Dual OC 8GB |
| CPU | AMD Ryzen 7 3700X |
| Memory | Corsair Vengeance 8GB |
| Motherboard | ASUS Prime B450M Gaming |
| Power Supply | - |
| Storage | Kingston 480GB A400 |
| Fan | - |
| Cooler | H115i RGB Pro Platinum |
nxghtt config
There is currently no config file available for nxghtt.
Social Media
| Twitch | nxghtt's Twitch |
| nxghtt's Twitter | |
| YouTube | nxghtt's YouTube |
| nxghtt's Instagram | |
| - | |
| TikTok | nxghtt's TikTok |
| Steam | - |
| Discord | - |
nxghtt Settings
Window Settings
| Resolution | - |
| Aspect Ratio | - |
Controls
| Steering Sensitivity | 1.30 |
| Aerial Sensitivity | 1.30 |
| Controller Deadzone | 0.05 |
| Dodge Deadzone | 0.64 |
| Ball Camera Mode | Toggle |
Camera
| Camera Shake | No |
| Field of View | 109 |
| Distance | 260 |
| Height | 110 |
| Angle | -4.0 |
| Stiffness | 0.60 |
| Swivel Speed | 10.00 |
| Transition Speed | 2.00 |
FAQ
What is the real name of nxghtt?
The real name of nxghtt is Olímpio Torres.
When is the birthday of nxghtt?
nxghtt was born on 2006-07-04.
How old is nxghtt?
nxghtt is currently 19 years old.
Which GPU is in the PC of nxghtt?
The PC of nxghtt contains a Geforce RTX 3070 Dual OC 8GB GPU.
What CPU is nxghtt using right now?
nxghtt has a AMD Ryzen 7 3700X CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of nxghtt. The nxghtt rocket league settings page has been viewed for 1.832 since it was added on 2022-08-13. The last time the settings of nxghtt were on 2024-02-27. Visit the rocket league settings page to view more Rocket League settings like nxghtt or visit upload section to add your own rocket league settings.
Other Rocket League settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-05-08 | |||
| 2 | 2024-05-07 | |||
| 3 | 2024-02-27 | |||
| 4 | 2024-02-27 | |||
| 5 | 2024-05-02 |
Other Brazil gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-29 | |||
| 2 | 2024-02-27 | |||
| 3 | 2024-04-26 | |||
| 4 | 2024-02-29 | |||
| 5 | 2022-02-18 | |||
| 6 | 2024-04-07 | |||
| 7 | 2021-09-20 | |||
| 8 | 2024-05-03 | |||
| 9 | 2024-04-07 | |||
| 10 | 2022-10-10 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs