sib quake champions settings, config & cfg 2022
| Full Name | - |
| Nickname | sib |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2022-08-18 |
| Last Update | 2022-08-18 |
Navigation
| sib Gear |
| sib Setup |
| sib Config |
| sib Settings |
sib screenshot
sib Gear
| Mouse | ROCCAT Kone Pure Owl-Eye |
| Mousepad | - |
| Keyboard | KINESIS Freestyle Edge RGB |
| Headset | - |
| Earbuds | - |
| Monitor | BenQ XL 2540 240Hz |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
sib Gaming PC Setup
| GPU | ZOTAC GeForce RTX 3090 |
| CPU | i9-10900K 5.10GHz |
| Memory | 64GB DDR4 4000MHz |
| Motherboard | ROG STRIX 1000W |
| Power Supply | - |
| Storage | - |
| Fan | - |
| Cooler | - |
sib config
There is currently no config file available for sib.
Social Media
| Twitch | sib's Twitch |
| sib's Twitter | |
| YouTube | sib's YouTube |
| sib's Instagram | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | - |
| Discord | - |
sib Settings
Video
| FOV | - |
| Zoom FOV | - |
Mouse
| DPI | - |
| Polling Rate | - |
| Sensitivity | - |
| Acceleration | - |
| m_yaw | - |
| m_pitch |
FAQ
Which mouse does sib use?
ROCCAT Kone Pure Owl-Eye is the mouse sib is using.
What is the current keyboard sib is using?
sib is currently using the KINESIS Freestyle Edge RGB keyboard.
Which monitor is sib using?
The primary monitor of sib is the BenQ XL 2540 240Hz.
Which GPU is in the PC of sib?
The PC of sib contains a ZOTAC GeForce RTX 3090 GPU.
What CPU is sib using right now?
sib has a i9-10900K 5.10GHz CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of sib. The sib quake champions settings page has been viewed for 1.307 since it was added on 2022-08-18. The last time the settings of sib were on 2022-08-18. Visit the quake champions settings page to view more Quake Champions settings like sib or visit upload section to add your own quake champions settings.
Other Quake Champions settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2022-08-18 | |||
| 2 | 2022-08-18 | |||
| 3 | 2022-08-18 | |||
| 4 | 2022-08-18 | |||
| 5 | 2022-08-17 |
Other United States gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-21 | |||
| 2 | 2024-02-26 | |||
| 3 | 2022-08-26 | |||
| 4 | 2024-05-03 | |||
| 5 | 2021-06-28 | |||
| 6 | 2024-04-21 | |||
| 7 | 2024-02-26 | |||
| 8 | 2022-08-13 | |||
| 9 | 2024-05-03 | |||
| 10 | 2024-02-26 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs