Bacca fortnite settings, config & cfg 2024
| Full Name | - |
| Nickname | Bacca |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-02-21 |
| Last Update | 2024-02-21 |
Navigation
| Bacca Gear |
| Bacca Setup |
| Bacca Config |
| Bacca Settings |
Bacca screenshot
Bacca Gear
| Mouse | - |
| Mousepad | - |
| Keyboard | - |
| Headset | - |
| Earbuds | - |
| Monitor | - |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
Bacca Gaming PC Setup
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 2080 Super 8GB |
| CPU | Intel Core i9-9900K |
| Memory | 32GB DDR4 3000MHz |
| Motherboard | MSI MPG Z390M Gaming Edge AC |
| Power Supply | 750W Gold Power Supply |
| Storage | 1TB NVMe Solid State Drive |
| Fan | - |
| Cooler | - |
Bacca config
There is currently no config file available for Bacca.
Social Media
| Twitch | Bacca's Twitch |
| Bacca's Twitter | |
| YouTube | Bacca's YouTube |
| - | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | - |
| Discord | - |
Bacca Settings
Monitor
| Window Mode | - |
| Resolution | - |
| Aspect Ratio | - |
| Frame Rate Limit | - |
| HUD | - |
Graphics
| Brightness | - |
| User Interface Contrast | - |
| Color Blind Mode | - |
| Color Blind Strength | - |
Graphics Quality
| View Distance | - |
| Shadows | - |
| Anti-Aliasing | - |
| Textures | - |
| Meshes | - |
| Effects | - |
| Post Processing | - |
Advanced Graphics
| Vsync | - |
| Motion Blur | - |
| Show FPS | - |
| Rendering Mode | - |
| Allow Multithreaded Rendering | - |
Mouse Sensitivity
| DPI | - |
| Polling | - |
| X-Axis Sensitivity | - |
| Y-Axis Sensitivity | - |
| Targeting Sensitivity | - |
| Scope Sensitivity | - |
Movement Keybinds
| Jump | - |
| Crouch | - |
| Sprint | - |
Combat Keybinds
| Use | - |
| Harvesting Tool | - |
| Weapon Slot 1 | - |
| Weapon Slot 2 | - |
| Weapon Slot 3 | - |
| Weapon Slot 4 | - |
| Weapon Slot 5 | - |
Building Keybinds
| Wall | - |
| Floor | - |
| Stairs | - |
| Roof | - |
| Trap | - |
| Building Edit | - |
| Rotate Building | - |
| Repair / Upgrade | - |
FAQ
Which GPU is in the PC of Bacca?
The PC of Bacca contains a NVIDIA GeForce RTX 2080 Super 8GB GPU.
What CPU is Bacca using right now?
Bacca has a Intel Core i9-9900K CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of Bacca. The Bacca fortnite settings page has been viewed for 1.699 since it was added on 2024-02-21. The last time the settings of Bacca were on 2024-02-21. Visit the fortnite settings page to view more Fortnite settings like Bacca or visit upload section to add your own fortnite settings.
Other Fortnite settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-20 | |||
| 2 | 2024-02-22 | |||
| 3 | 2024-02-19 | |||
| 4 | 2024-02-22 | |||
| 5 | 2024-02-22 |
Other United States gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-26 | |||
| 2 | 2024-03-30 | |||
| 3 | 2024-05-03 | |||
| 4 | 2022-10-12 | |||
| 5 | 2024-04-02 | |||
| 6 | 2023-11-04 | |||
| 7 | 2022-09-27 | |||
| 8 | 2024-02-21 | |||
| 9 | 2025-08-04 | |||
| 10 | 2024-04-21 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs