virtuoso rocket league camera settings 2024
| Full Name | - |
| Nickname | virtuoso |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-02-29 |
| Last Update | 2024-02-29 |
virtuoso screenshot
virtuoso Gear
| Mouse | - |
| Mousepad | - |
| Keyboard | - |
| Headset | Logitech G PRO X wireless |
| Earbuds | - |
| Monitor | AOC AGON AG251FZ 240HZ |
| Chair | - |
| Controller | Sony DualShock 4 |
| Case | - |
virtuoso Gaming PC Setup
| GPU | ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Super EVO 8GB |
| CPU | Intel Core i9-9900K |
| Memory | Corsair Vengeance 32GB DDR4 3000mhz |
| Motherboard | ASUS TUF Z390-PLUS gaming |
| Power Supply | - |
| Storage | - |
| Fan | - |
| Cooler | - |
virtuoso config
There is currently no config file available for virtuoso.
Social Media
| Twitch | virtuoso's Twitch |
| virtuoso's Twitter | |
| YouTube | virtuoso's YouTube |
| virtuoso's Instagram | |
| - | |
| TikTok | virtuoso's TikTok |
| Steam | - |
| Discord | - |
virtuoso Settings
Window Settings
| Resolution | - |
| Aspect Ratio | - |
Controls
| Steering Sensitivity | 1.70 |
| Aerial Sensitivity | 1.70 |
| Controller Deadzone | 0.05 |
| Dodge Deadzone | 0.75 |
| Ball Camera Mode | Toggle |
Camera
| Camera Shake | No |
| Field of View | 110 |
| Distance | 270 |
| Height | 90 |
| Angle | -4 |
| Stiffness | 0.60 |
| Swivel Speed | 7.10 |
| Transition Speed | 1.70 |
FAQ
What headset does virtuoso currently wear?
virtuoso wears the Logitech G PRO X wireless headset.
Which monitor is virtuoso using?
The primary monitor of virtuoso is the AOC AGON AG251FZ 240HZ.
Which GPU is in the PC of virtuoso?
The PC of virtuoso contains a ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Super EVO 8GB GPU.
What CPU is virtuoso using right now?
virtuoso has a Intel Core i9-9900K CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of virtuoso. The virtuoso rocket league settings page has been viewed for 855 since it was added on 2024-02-29. The last time the settings of virtuoso were on 2024-02-29. Visit the rocket league settings page to view more Rocket League settings like virtuoso or visit upload section to add your own rocket league settings.
Other Rocket League settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-05-02 | |||
| 2 | 2024-05-02 | |||
| 3 | 2024-02-26 | |||
| 4 | 2024-02-29 | |||
| 5 | 2024-02-27 |
Other Ireland gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-29 | |||
| 2 | 2024-05-07 | |||
| 3 | 2011-06-03 | |||
| 4 | 2011-06-06 | |||
| 5 | 2011-07-05 | |||
| 6 | 2016-10-22 | |||
| 7 | 2017-07-25 | |||
| 8 | 2016-08-22 | |||
| 9 | 2017-02-22 | |||
| 10 | 2015-01-13 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs