johnqt valorant settings, config & cfg 2024
| Full Name | Mouhamed Ouarid |
| Nickname | johnqt |
| Birthday | 1998-09-21 (age 27) |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-04-05 |
| Last Update | 2024-04-05 |
Navigation
| johnqt Gear |
| johnqt Setup |
| johnqt Config |
| johnqt Settings |
johnqt screenshot
johnqt Gear
| Mouse | Logitech G Pro X Superlight |
| Mousepad | SteelSeries QCK+ |
| Keyboard | Ducky One 3 TKL |
| Headset | Apple Earpods |
| Earbuds | - |
| Monitor | Benq XL2566K 360hz |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
johnqt Gaming PC Setup
| GPU | NVIDIA Geforce RTX 4070 TI 12GB |
| CPU | Intel Core i5-13600KF |
| Memory | Teamgroup Delta RGB 32GB DDR5 6000 CL38 |
| Motherboard | MSI Pro Z790-P Wifi |
| Power Supply | - |
| Storage | - |
| Fan | - |
| Cooler | - |
johnqt config
There is currently no config file available for johnqt.
Social Media
| Twitch | johnqt's Twitch |
| johnqt's Twitter | |
| YouTube | johnqt's YouTube |
| johnqt's Instagram | |
| - | |
| TikTok | johnqt's TikTok |
| Steam | - |
| Discord | - |
johnqt Settings
Window Settings
| Resolution | 1920x1080 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Mode | Fullscreen |
| Aspect Ratio Method | Fill |
Mouse
| DPI | 1600 |
| Sensitivity Aim | 0.2 |
| Scoped Sensitivity Multiplier | 1 |
| Windows Sensitivity | 6 |
| Invert Mouse | - |
| Raw Input Buffer | - |
Graphics Quality
| Multithreaded Rendering | On |
| Material Quality | Medium |
| Texture Quality | Low |
| Detail Quality | Low |
| UI Quality | Low |
| Vignette | Off |
| VSync | Off |
| Anti-Aliasing | MSAA 4x |
| Anisotropic Filtering | 4 |
| Improve Clarity | Off |
| Experimental Sharpening | Off |
| Bloom | On |
| Disortion | Off |
| Cast Shadows | Off |
Crosshair
| Crosshair Color | Yellow Green |
| Outlines | Off |
| Outline Opacity | - |
| Outline Thickness | - |
| Center Dot | Off |
| Center Dot Opacity | - |
| Center Dot Thickness | - |
Crosshair Inner Lines
| Show Inner Lines | On |
| Inner Line Opacity | 1 |
| Inner Line Length | 5 |
| Inner Line Thickness | 2 |
| Inner Line Offset | 2 |
| Movement Error | Off |
| Firing Error | Off |
Crosshair Outer Lines
| Show Outer Lines | Off |
| Outer Line Opacity | - |
| Outer Line Length | - |
| Outer Line Thickness | - |
| Outer Line Offset | - |
| Movement Error | Off |
| Firing Error | Off |
FAQ
What is the real name of johnqt?
The real name of johnqt is Mouhamed Ouarid.
When is the birthday of johnqt?
johnqt was born on 1998-09-21.
How old is johnqt?
johnqt is currently 27 years old.
Which mouse does johnqt use?
Logitech G Pro X Superlight is the mouse johnqt is using.
What is the current keyboard johnqt is using?
johnqt is currently using the Ducky One 3 TKL keyboard.
What headset does johnqt currently wear?
johnqt wears the Apple Earpods headset.
Which monitor is johnqt using?
The primary monitor of johnqt is the Benq XL2566K 360hz.
Which GPU is in the PC of johnqt?
The PC of johnqt contains a NVIDIA Geforce RTX 4070 TI 12GB GPU.
What CPU is johnqt using right now?
johnqt has a Intel Core i5-13600KF CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of johnqt. The johnqt valorant settings page has been viewed for 1.076 since it was added on 2024-04-05. The last time the settings of johnqt were on 2024-04-05. Visit the valorant settings page to view more Valorant settings like johnqt or visit upload section to add your own valorant settings.
Other Valorant settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-04-08 | |||
| 2 | 2022-09-11 | |||
| 3 | 2024-04-07 | |||
| 4 | 2024-04-06 | |||
| 5 | 2024-04-07 |
Other Morocco gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-25 | |||
| 2 | 2024-04-05 | |||
| 3 | 2024-05-03 | |||
| 4 | 2024-02-26 | |||
| 5 | 2019-07-22 | |||
| 6 | 2017-01-15 | |||
| 7 | 2013-04-26 | |||
| 8 | 2018-06-03 | |||
| 9 | 2012-10-12 | |||
| 10 | 2012-05-21 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs