beyAz valorant settings, config & cfg 2024
| Full Name | - |
| Nickname | beyAz |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-04-06 |
| Last Update | 2024-04-06 |
Navigation
| beyAz Gear |
| beyAz Setup |
| beyAz Config |
| beyAz Settings |
beyAz screenshot
beyAz Gear
| Mouse | Razer Deathadder v3 PRO |
| Mousepad | Lethal Gaming Gear Saturn Pro |
| Keyboard | Razer Huntsman V3 Pro TKL |
| Headset | Razer BlackShark V2 Pro |
| Earbuds | - |
| Monitor | ZOWIE XL2566K |
| Chair | Herman Miller Embody |
| Controller | - |
| Case | - |
beyAz Gaming PC Setup
| GPU | NVIDIA Geforce RTX 4080 |
| CPU | Intel Core i9-13900K |
| Memory | 16GB RAM |
| Motherboard | - |
| Power Supply | - |
| Storage | - |
| Fan | - |
| Cooler | - |
beyAz config
There is currently no config file available for beyAz.
Social Media
| Twitch | beyAz's Twitch |
| beyAz's Twitter | |
| YouTube | beyAz's YouTube |
| beyAz's Instagram | |
| - | |
| TikTok | beyAz's TikTok |
| Steam | - |
| Discord | - |
beyAz Settings
Window Settings
| Resolution | 1280x960 |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Display Mode | Fullscreen |
| Aspect Ratio Method | Fill |
Mouse
| DPI | 1600 |
| Sensitivity Aim | 0.122 |
| Scoped Sensitivity Multiplier | 0.9 |
| Windows Sensitivity | 6 |
| Invert Mouse | - |
| Raw Input Buffer | On |
Graphics Quality
| Multithreaded Rendering | On |
| Material Quality | Low |
| Texture Quality | Low |
| Detail Quality | Low |
| UI Quality | Low |
| Vignette | Off |
| VSync | Off |
| Anti-Aliasing | None |
| Anisotropic Filtering | 1x |
| Improve Clarity | Off |
| Experimental Sharpening | Off |
| Bloom | Off |
| Disortion | Off |
| Cast Shadows | Off |
Crosshair
| Crosshair Color | White |
| Outlines | On |
| Outline Opacity | 1 |
| Outline Thickness | 1 |
| Center Dot | On |
| Center Dot Opacity | 1 |
| Center Dot Thickness | 3 |
Crosshair Inner Lines
| Show Inner Lines | On |
| Inner Line Opacity | 1 |
| Inner Line Length | 0 |
| Inner Line Thickness | 3 |
| Inner Line Offset | 3 |
| Movement Error | Off |
| Firing Error | Off |
Crosshair Outer Lines
| Show Outer Lines | On |
| Outer Line Opacity | 1 |
| Outer Line Length | 0 |
| Outer Line Thickness | 2 |
| Outer Line Offset | 10 |
| Movement Error | Off |
| Firing Error | Off |
FAQ
Which mouse does beyAz use?
Razer Deathadder v3 PRO is the mouse beyAz is using.
What is the current keyboard beyAz is using?
beyAz is currently using the Razer Huntsman V3 Pro TKL keyboard.
What headset does beyAz currently wear?
beyAz wears the Razer BlackShark V2 Pro headset.
Which monitor is beyAz using?
The primary monitor of beyAz is the ZOWIE XL2566K.
Which GPU is in the PC of beyAz?
The PC of beyAz contains a NVIDIA Geforce RTX 4080 GPU.
What CPU is beyAz using right now?
beyAz has a Intel Core i9-13900K CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of beyAz. The beyAz valorant settings page has been viewed for 732 since it was added on 2024-04-06. The last time the settings of beyAz were on 2024-04-06. Visit the valorant settings page to view more Valorant settings like beyAz or visit upload section to add your own valorant settings.
Other Valorant settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-04-06 | |||
| 2 | 2022-08-27 | |||
| 3 | 2024-04-07 | |||
| 4 | 2024-04-05 | |||
| 5 | 2024-04-07 |
Other France gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-05-12 | |||
| 2 | 2024-02-20 | |||
| 3 | 2022-08-13 | |||
| 4 | 2024-02-20 | |||
| 5 | 2025-08-10 | |||
| 6 | 2022-08-26 | |||
| 7 | 2024-02-08 | |||
| 8 | 2024-02-05 | |||
| 9 | 2020-09-08 | |||
| 10 | 2024-05-03 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs