ROBOTAIM cs settings, config & cfg 2024
| Full Name | - |
| Nickname | ROBOTAIM |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-03-22 |
| Last Update | 2024-03-23 |
ROBOTAIM screenshot
ROBOTAIM Gear
| Mouse | RAZER DEATHADDER V2 |
| Mousepad | RAZER |
| Keyboard | RAZER CYNOSA CHROMA |
| Headset | RAZER BLACKSHARK V2 X |
| Earbuds | - |
| Monitor | ACER NITRO 165HZ |
| Chair | PROSTA XIS SKAMI |
| Controller | - |
| Case | ZALMAN |
ROBOTAIM Gaming PC Setup
| GPU | 8176MB ATI AMD Radeon RX 6600 XT (Gigabyte) |
| CPU | Intel Core i5 10400 @ 2.90GHz |
| Memory | 16GB |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME H510M-K (LGA1200) |
| Power Supply | - |
| Storage | 931GB Seagate ST1000DM010-2EP102 / 476GB Patriot M.2 P300 512GB (SSD) |
| Fan | - |
| Cooler | - |
ROBOTAIM config
The Counter-Strike 1.6 config file of ROBOTAIM has been downloaded 992 times. Download ROBOTAIM.rar by clicking the download button below.
How to install ROBOTAIM cs config
1. Download ROBOTAIM.rar by clicking the download button above.
2. Extract and/or copy file(s) into your Counter-Strike 1.6 folder (Example: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\[account]\counter-strike\cstrike\cfg).
3. Launch the game and type in "exec configname.cfg" in console to load the config or make sure to add "exec autoexec.cfg", "exec userconfig.cfg" or "exec ROBOTAIM.cfg" to config.cfg file in your Counter-Strike 1.6 folder.
2. Extract and/or copy file(s) into your Counter-Strike 1.6 folder (Example: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\[account]\counter-strike\cstrike\cfg).
3. Launch the game and type in "exec configname.cfg" in console to load the config or make sure to add "exec autoexec.cfg", "exec userconfig.cfg" or "exec ROBOTAIM.cfg" to config.cfg file in your Counter-Strike 1.6 folder.
Social Media
| Twitch | - |
| - | |
| YouTube | - |
| - | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | - |
| Discord | - |
ROBOTAIM Settings
Monitor
| Resolution: | - |
| Aspect Ratio: | - |
Sensitivity
| Sensitivity: | - |
Crosshair
| Color: | - |
| Size: | - |
FAQ
Which mouse does ROBOTAIM use?
RAZER DEATHADDER V2 is the mouse ROBOTAIM is using.
What is the current keyboard ROBOTAIM is using?
ROBOTAIM is currently using the RAZER CYNOSA CHROMA keyboard.
What headset does ROBOTAIM currently wear?
ROBOTAIM wears the RAZER BLACKSHARK V2 X headset.
Which monitor is ROBOTAIM using?
The primary monitor of ROBOTAIM is the ACER NITRO 165HZ.
Which GPU is in the PC of ROBOTAIM?
The PC of ROBOTAIM contains a 8176MB ATI AMD Radeon RX 6600 XT (Gigabyte) GPU.
What CPU is ROBOTAIM using right now?
ROBOTAIM has a Intel Core i5 10400 @ 2.90GHz CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of ROBOTAIM. The ROBOTAIM cs settings page has been viewed for 5.524 since it was added on 2024-03-22. The last time the settings of ROBOTAIM were on 2024-03-23. Visit the cs settings page to view more Counter-Strike 1.6 settings like ROBOTAIM or visit upload section to add your own cs settings.
Other Counter-Strike 1.6 settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2020-05-31 | |||
| 2 | 2025-01-21 | |||
| 3 | 2020-11-09 | |||
| 4 | 2020-04-10 | |||
| 5 | 2024-03-23 |
Other Georgia gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2026-04-03 | |||
| 2 | 2022-10-28 | |||
| 3 | 2023-02-26 | |||
| 4 | 2026-03-08 | |||
| 5 | 2024-04-20 | |||
| 6 | 2023-02-16 | |||
| 7 | 2022-02-25 | |||
| 8 | 2023-05-06 | |||
| 9 | 2020-05-17 | |||
| 10 | 2015-07-21 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs