CaL4PsE cs2 settings, config & cfg 2023
| Full Name | Calypse Faunstin |
| Nickname | CaL4PsE |
| Birthday | 1999-09-08 (age 26) |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2023-02-16 |
| Last Update | 2023-02-16 |
Navigation
| CaL4PsE Gear |
| CaL4PsE Setup |
| CaL4PsE Config |
| CaL4PsE Settings |
CaL4PsE Gear
| Mouse | - |
| Mousepad | Razer Deathadder Essential |
| Keyboard | Redragon Yaksa K505 |
| Headset | Marshall Major 3 |
| Earbuds | - |
| Monitor | Samsung S24f350fhe |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
CaL4PsE Gaming PC Setup
| GPU | Asus Rog Strix GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 OC Edition |
| CPU | Intel Core i3 6100 3.70ghz |
| Memory | 8GB |
| Motherboard | Asus |
| Power Supply | 500W |
| Storage | 120GB SSD 500GB HDD |
| Fan | - |
| Cooler | - |
CaL4PsE config
The Counter-Strike 2 config file of CaL4PsE has been downloaded 41 times. Download CaL4PsE Config.zip by clicking the download button below.
How to install CaL4PsE cs2 config
1. Download CaL4PsE Config.zip by clicking the download button above.
2. Extract and/or copy file(s) into your Counter-Strike 2 folder (Example: C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\STEAMID\730\local\cfg).
3. Launch the game and type in "exec configname.cfg" in console to load the config or make sure to add "exec autoexec.cfg", "exec userconfig.cfg" or "exec CaL4PsE.cfg" to config.cfg file in your Counter-Strike 2 folder.
2. Extract and/or copy file(s) into your Counter-Strike 2 folder (Example: C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\STEAMID\730\local\cfg).
3. Launch the game and type in "exec configname.cfg" in console to load the config or make sure to add "exec autoexec.cfg", "exec userconfig.cfg" or "exec CaL4PsE.cfg" to config.cfg file in your Counter-Strike 2 folder.
Social Media
| Twitch | - |
| - | |
| YouTube | - |
| - | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | CaL4PsE's Steam |
| Discord | - |
CaL4PsE Settings
Monitor
| Resolution | - |
| Aspect Ratio | - |
| Display Mode | - |
| Brightness | - |
| Color Mode | - |
Video Advanced
| Global Shadow Quality | - |
| Model / Texture Detail | - |
| Texture Streaming | - |
| Effect Detail | - |
| Shader Detail | - |
| Boost Player Contrast | - |
| Multicore Rendering | - |
| Multisampling Anti-Aliasing Mode | - |
| FXAA Anti-Aliasing | - |
| Texture Filtering Mode | - |
| Wait for Vertical Sync | - |
| Motion Blur | - |
| Triple-Monitor Mode | - |
| Use Uber Shaders | - |
Viewmodel
| FOV | - |
| Offset X | - |
| Offset Y | - |
| Offset Z | - |
| Presetpos | - |
| Shift Left Amt | - |
| Shift Right Amt | - |
| Recoil | - |
| Righthand | - |
Viewmodel commands
Launch Options
Mouse
| DPI | - |
| Sensitivity | - |
| eDPI | - |
| Windows Sensitivity | - |
| Zoom Sensitivity | - |
| Raw Input | - |
| Acceleration | - |
Crosshair
| Draw Outline | - |
| Alpha | - |
| Color | - |
| Blue | - |
| Green | - |
| Red | - |
| Dot | - |
| Gap | - |
| Size | - |
| Style | - |
| Thickness | - |
| Sniper | - |
Crosshair commands
cl_bob
| Lower Amt | - |
| Amt Lat | - |
| Amt Vert | - |
| Cycle | - |
cl_bob commands
HUD
Radar
FAQ
What is the real name of CaL4PsE?
The real name of CaL4PsE is Calypse Faunstin.
When is the birthday of CaL4PsE?
CaL4PsE was born on 1999-09-08.
How old is CaL4PsE?
CaL4PsE is currently 26 years old.
What is the current keyboard CaL4PsE is using?
CaL4PsE is currently using the Redragon Yaksa K505 keyboard.
What headset does CaL4PsE currently wear?
CaL4PsE wears the Marshall Major 3 headset.
Which monitor is CaL4PsE using?
The primary monitor of CaL4PsE is the Samsung S24f350fhe.
Which GPU is in the PC of CaL4PsE?
The PC of CaL4PsE contains a Asus Rog Strix GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 OC Edition GPU.
What CPU is CaL4PsE using right now?
CaL4PsE has a Intel Core i3 6100 3.70ghz CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of CaL4PsE. The CaL4PsE cs2 settings page has been viewed for 1.477 since it was added on 2023-02-16. The last time the settings of CaL4PsE were on 2023-02-16. Visit the cs2 settings page to view more Counter-Strike 2 settings like CaL4PsE or visit upload section to add your own cs2 settings.
Other Counter-Strike 2 settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2021-01-27 | |||
| 2 | 2024-05-10 | |||
| 3 | 2023-08-02 | |||
| 4 | 2025-08-05 | |||
| 5 | 2021-03-26 |
Other Georgia gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-04-20 | |||
| 2 | 2023-02-26 | |||
| 3 | 2023-02-16 | |||
| 4 | 2023-05-06 | |||
| 5 | 2020-05-17 | |||
| 6 | 2022-10-28 | |||
| 7 | 2022-02-25 | |||
| 8 | 2026-03-08 | |||
| 9 | 2026-04-03 | |||
| 10 | 2011-03-01 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs