Martoz fortnite settings, config & cfg 2024
| Full Name | Manuel Martinez |
| Nickname | Martoz |
| Birthday | 1996-12-12 (age 29) |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-04-18 |
| Last Update | 2024-04-18 |
Navigation
| Martoz Gear |
| Martoz Setup |
| Martoz Config |
| Martoz Settings |
Martoz screenshot
Martoz Gear
| Mouse | Logitech G Pro X Superlight |
| Mousepad | SteelSeries QcK XXL |
| Keyboard | SteelSeries Apex Pro TKL |
| Headset | SteelSeries Arctis Pro Wireless |
| Earbuds | - |
| Monitor | ZOWIE XL2566K |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | NZXT H510 Elite |
Martoz Gaming PC Setup
| GPU | NVIDIA Geforce RTX 4090 |
| CPU | Intel Core i5-13600K |
| Memory | Corsair Vengeance LPX 32GB |
| Motherboard | - |
| Power Supply | - |
| Storage | Samsung 970 EVO Plus 500GB |
| Fan | - |
| Cooler | - |
Martoz config
There is currently no config file available for Martoz.
Social Media
| Twitch | Martoz's Twitch |
| - | |
| YouTube | Martoz's YouTube |
| Martoz's Instagram | |
| - | |
| TikTok | Martoz's TikTok |
| Steam | - |
| Discord | - |
Martoz Settings
Monitor
| Window Mode | Fullscreen |
| Resolution | 1680x1050 |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Frame Rate Limit | 240 |
| HUD | 81 |
Graphics
| Brightness | 98 |
| User Interface Contrast | 1x |
| Color Blind Mode | Tritanope |
| Color Blind Strength | 10 |
Graphics Quality
| View Distance | Medium |
| Shadows | Off |
| Anti-Aliasing | Off |
| Textures | Low |
| Meshes | Low |
| Effects | Low |
| Post Processing | Low |
Advanced Graphics
| Vsync | Off |
| Motion Blur | Off |
| Show FPS | On |
| Rendering Mode | - |
| Allow Multithreaded Rendering | - |
Mouse Sensitivity
| DPI | 800 |
| Polling | 1000 |
| X-Axis Sensitivity | 5 |
| Y-Axis Sensitivity | 5 |
| Targeting Sensitivity | 75.5 |
| Scope Sensitivity | 45.5 |
Movement Keybinds
| Jump | - |
| Crouch | - |
| Sprint | - |
Combat Keybinds
| Use | - |
| Harvesting Tool | - |
| Weapon Slot 1 | - |
| Weapon Slot 2 | - |
| Weapon Slot 3 | - |
| Weapon Slot 4 | - |
| Weapon Slot 5 | - |
Building Keybinds
| Wall | - |
| Floor | - |
| Stairs | - |
| Roof | - |
| Trap | - |
| Building Edit | - |
| Rotate Building | - |
| Repair / Upgrade | - |
FAQ
What is the real name of Martoz?
The real name of Martoz is Manuel Martinez.
When is the birthday of Martoz?
Martoz was born on 1996-12-12.
How old is Martoz?
Martoz is currently 29 years old.
Which mouse does Martoz use?
Logitech G Pro X Superlight is the mouse Martoz is using.
What is the current keyboard Martoz is using?
Martoz is currently using the SteelSeries Apex Pro TKL keyboard.
What headset does Martoz currently wear?
Martoz wears the SteelSeries Arctis Pro Wireless headset.
Which monitor is Martoz using?
The primary monitor of Martoz is the ZOWIE XL2566K.
Which GPU is in the PC of Martoz?
The PC of Martoz contains a NVIDIA Geforce RTX 4090 GPU.
What CPU is Martoz using right now?
Martoz has a Intel Core i5-13600K CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of Martoz. The Martoz fortnite settings page has been viewed for 3.856 since it was added on 2024-04-18. The last time the settings of Martoz were on 2024-04-18. Visit the fortnite settings page to view more Fortnite settings like Martoz or visit upload section to add your own fortnite settings.
Other Fortnite settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-20 | |||
| 2 | 2024-02-22 | |||
| 3 | 2022-08-24 | |||
| 4 | 2024-02-21 | |||
| 5 | 2024-02-19 |
Other Netherlands gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-04-27 | |||
| 2 | 2024-05-21 | |||
| 3 | 2024-05-03 | |||
| 4 | 2024-02-29 | |||
| 5 | 2024-02-29 | |||
| 6 | 2024-02-08 | |||
| 7 | 2024-02-14 | |||
| 8 | 2024-04-11 | |||
| 9 | 2024-05-07 | |||
| 10 | 2021-11-29 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs