Joanana cs2 settings, config & cfg 2024
| Full Name | - |
| Nickname | Joanana |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-04-27 |
| Last Update | 2024-04-27 |
Navigation
| Joanana Gear |
| Joanana Setup |
| Joanana Config |
| Joanana Settings |
Joanana screenshot
Joanana Gear
| Mouse | ZOWIE EC1-B |
| Mousepad | Logitech G640 |
| Keyboard | Logitech G PRO X |
| Headset | Logitech G PRO X |
| Earbuds | - |
| Monitor | ZOWIE XL2540K |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
Joanana Gaming PC Setup
| GPU | NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB |
| CPU | Intel Core i7-12700KF |
| Memory | Corsair 16GB DDR4 3000mhz |
| Motherboard | MSI PRO Z690-P DDR4 |
| Power Supply | - |
| Storage | - |
| Fan | - |
| Cooler | - |
Joanana config
There is currently no config file available for Joanana.
Social Media
| Twitch | Joanana's Twitch |
| Joanana's Twitter | |
| YouTube | - |
| Joanana's Instagram | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | Joanana's Steam |
| Discord | - |
Joanana Settings
Monitor
| Resolution | 1600x900 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Mode | Fullscreen |
| Brightness | 100% |
| Color Mode | Computer Monitor |
Video Advanced
| Global Shadow Quality | - |
| Model / Texture Detail | - |
| Texture Streaming | - |
| Effect Detail | - |
| Shader Detail | - |
| Boost Player Contrast | - |
| Multicore Rendering | - |
| Multisampling Anti-Aliasing Mode | - |
| FXAA Anti-Aliasing | - |
| Texture Filtering Mode | - |
| Wait for Vertical Sync | - |
| Motion Blur | - |
| Triple-Monitor Mode | - |
| Use Uber Shaders | - |
Viewmodel
| FOV | - |
| Offset X | - |
| Offset Y | - |
| Offset Z | - |
| Presetpos | - |
| Shift Left Amt | - |
| Shift Right Amt | - |
| Recoil | - |
| Righthand | - |
Viewmodel commands
Launch Options
Mouse
| DPI | 400 |
| Sensitivity | 2 |
| eDPI | 800 |
| Windows Sensitivity | 6 |
| Zoom Sensitivity | 1 |
| Raw Input | 1 |
| Acceleration | 0 |
Crosshair
| Draw Outline | 1 |
| Alpha | 255 |
| Color | 4 |
| Blue | - |
| Green | - |
| Red | - |
| Dot | 0 |
| Gap | 0 |
| Size | 2 |
| Style | 4 |
| Thickness | 1 |
| Sniper | 1 |
Crosshair commands
cl_crosshair_drawoutline 1; cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 4; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap 0; cl_crosshairsize 2; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_sniper_width 1;
cl_bob
| Lower Amt | - |
| Amt Lat | - |
| Amt Vert | - |
| Cycle | - |
cl_bob commands
HUD
Radar
FAQ
Which mouse does Joanana use?
ZOWIE EC1-B is the mouse Joanana is using.
What is the current keyboard Joanana is using?
Joanana is currently using the Logitech G PRO X keyboard.
What headset does Joanana currently wear?
Joanana wears the Logitech G PRO X headset.
Which monitor is Joanana using?
The primary monitor of Joanana is the ZOWIE XL2540K.
Which GPU is in the PC of Joanana?
The PC of Joanana contains a NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB GPU.
What CPU is Joanana using right now?
Joanana has a Intel Core i7-12700KF CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of Joanana. The Joanana cs2 settings page has been viewed for 666 since it was added on 2024-04-27. The last time the settings of Joanana were on 2024-04-27. Visit the cs2 settings page to view more Counter-Strike 2 settings like Joanana or visit upload section to add your own cs2 settings.
Other Counter-Strike 2 settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2021-01-01 | |||
| 2 | 2022-08-30 | |||
| 3 | 2024-04-26 | |||
| 4 | 2024-04-20 | |||
| 5 | 2022-10-15 |
Other Bulgaria gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-05-10 | |||
| 2 | 2024-04-03 | |||
| 3 | 2024-05-10 | |||
| 4 | 2024-05-10 | |||
| 5 | 2024-05-10 | |||
| 6 | 2022-08-20 | |||
| 7 | 2022-08-17 | |||
| 8 | 2024-05-10 | |||
| 9 | 2022-09-15 | |||
| 10 | 2024-04-03 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs