DAEVA pubg settings, config & cfg 2024
| Full Name | Lee Sung-do |
| Nickname | DAEVA |
| Birthday | 1999-02-17 (age 27) |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-04-14 |
| Last Update | 2024-04-14 |
Navigation
| DAEVA Gear |
| DAEVA Setup |
| DAEVA Config |
| DAEVA Settings |
DAEVA screenshot
DAEVA Gear
| Mouse | Logitech G Pro X Superlight Wireless |
| Mousepad | HyperX Fury |
| Keyboard | mStone Groove T 87A |
| Headset | Bose QuietComfort 20 |
| Earbuds | - |
| Monitor | - |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
DAEVA Gaming PC Setup
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER |
| CPU | Intel Core i7-9700K |
| Memory | Team Group T-Force DDR4 16GB |
| Motherboard | - |
| Power Supply | - |
| Storage | - |
| Fan | - |
| Cooler | - |
DAEVA config
There is currently no config file available for DAEVA.
Social Media
| Twitch | DAEVA's Twitch |
| DAEVA's Twitter | |
| YouTube | - |
| DAEVA's Instagram | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | - |
| Discord | DAEVA's Discord |
DAEVA Settings
Display Settings
| Display Mode | - |
| Resolution | - |
| Aspect Ratio | - |
| Max FPS | - |
| Brightness | - |
Advanced Settings
| Render Scale | - |
| FPP Camera FOV | - |
| Anti-Aliasing | - |
| Post-Processing | - |
| Shadows | - |
| Textures | - |
| Effects | - |
| Foliage | - |
| View Distance | - |
| Sharpen | - |
| V-Sync | - |
| Motion Blur | - |
| DirectX Version | - |
Mouse
| DPI | - |
| General Sensitivity | - |
| Vertical Sensitivity Multiplier | - |
| Aim Sensitivity | - |
| ADS Sensitivity | - |
| Scoping Sensitivity | - |
| 2x Scope Sensitivity | - |
| 3x Scope Sensitivity | - |
| 4x Scope Sensitivity | - |
| 6x Scope Sensitivity | - |
| 8x Scope Sensitivity | - |
| 15x Scope Sensitivity | - |
FAQ
What is the real name of DAEVA?
The real name of DAEVA is Lee Sung-do.
When is the birthday of DAEVA?
DAEVA was born on 1999-02-17.
How old is DAEVA?
DAEVA is currently 27 years old.
Which mouse does DAEVA use?
Logitech G Pro X Superlight Wireless is the mouse DAEVA is using.
What is the current keyboard DAEVA is using?
DAEVA is currently using the mStone Groove T 87A keyboard.
What headset does DAEVA currently wear?
DAEVA wears the Bose QuietComfort 20 headset.
Which GPU is in the PC of DAEVA?
The PC of DAEVA contains a NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER GPU.
What CPU is DAEVA using right now?
DAEVA has a Intel Core i7-9700K CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of DAEVA. The DAEVA pubg settings page has been viewed for 685 since it was added on 2024-04-14. The last time the settings of DAEVA were on 2024-04-14. Visit the pubg settings page to view more PlayerUnknown's Battlegrounds settings like DAEVA or visit upload section to add your own pubg settings.
Other PlayerUnknown's Battlegrounds settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2022-10-02 | |||
| 2 | 2022-10-04 | |||
| 3 | 2022-10-04 | |||
| 4 | 2024-04-14 | |||
| 5 | 2025-08-04 |
Other South Korea gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-04-04 | |||
| 2 | 2024-03-03 | |||
| 3 | 2024-04-08 | |||
| 4 | 2025-08-04 | |||
| 5 | 2025-07-31 | |||
| 6 | 2025-07-31 | |||
| 7 | 2025-08-03 | |||
| 8 | 2024-03-31 | |||
| 9 | 2024-03-10 | |||
| 10 | 2025-08-01 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs