DABUEL fortnite settings, config & cfg 2024
| Full Name | - |
| Nickname | DABUEL |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-02-20 |
| Last Update | 2024-02-20 |
Navigation
| DABUEL Gear |
| DABUEL Setup |
| DABUEL Config |
| DABUEL Settings |
DABUEL screenshot
DABUEL Gear
| Mouse | Endgame Gear XM1r |
| Mousepad | - |
| Keyboard | SteelSeries Apex Pro TKL |
| Headset | - |
| Earbuds | - |
| Monitor | - |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | Lian Li Lancool III Black |
DABUEL Gaming PC Setup
| GPU | Palit GeForce RTX 4090 GameRock OmniBlack |
| CPU | Intel Core i9-13900KF |
| Memory | Kingston Fury Fury Renegade RGB 32GB 6400MhZ DDR5 |
| Motherboard | MSI MAG Z790 Tomahawk WiFi |
| Power Supply | MSI MPG A1000G PCIe5.0 1000W 80 Plus Gold |
| Storage | Kingston FURY Renegade PCIe 4.0 2TB |
| Fan | - |
| Cooler | Arctic Cooling Liquid Freezer 420mm |
DABUEL config
There is currently no config file available for DABUEL.
Social Media
| Twitch | DABUEL's Twitch |
| DABUEL's Twitter | |
| YouTube | DABUEL's YouTube |
| - | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | - |
| Discord | - |
DABUEL Settings
Monitor
| Window Mode | - |
| Resolution | - |
| Aspect Ratio | - |
| Frame Rate Limit | - |
| HUD | - |
Graphics
| Brightness | - |
| User Interface Contrast | - |
| Color Blind Mode | - |
| Color Blind Strength | - |
Graphics Quality
| View Distance | - |
| Shadows | - |
| Anti-Aliasing | - |
| Textures | - |
| Meshes | - |
| Effects | - |
| Post Processing | - |
Advanced Graphics
| Vsync | - |
| Motion Blur | - |
| Show FPS | - |
| Rendering Mode | - |
| Allow Multithreaded Rendering | - |
Mouse Sensitivity
| DPI | 1000 |
| Polling | - |
| X-Axis Sensitivity | - |
| Y-Axis Sensitivity | - |
| Targeting Sensitivity | - |
| Scope Sensitivity | - |
Movement Keybinds
| Jump | - |
| Crouch | - |
| Sprint | - |
Combat Keybinds
| Use | - |
| Harvesting Tool | - |
| Weapon Slot 1 | - |
| Weapon Slot 2 | - |
| Weapon Slot 3 | - |
| Weapon Slot 4 | - |
| Weapon Slot 5 | - |
Building Keybinds
| Wall | - |
| Floor | - |
| Stairs | - |
| Roof | - |
| Trap | - |
| Building Edit | - |
| Rotate Building | - |
| Repair / Upgrade | - |
FAQ
Which mouse does DABUEL use?
Endgame Gear XM1r is the mouse DABUEL is using.
What is the current keyboard DABUEL is using?
DABUEL is currently using the SteelSeries Apex Pro TKL keyboard.
Which GPU is in the PC of DABUEL?
The PC of DABUEL contains a Palit GeForce RTX 4090 GameRock OmniBlack GPU.
What CPU is DABUEL using right now?
DABUEL has a Intel Core i9-13900KF CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of DABUEL. The DABUEL fortnite settings page has been viewed for 619 since it was added on 2024-02-20. The last time the settings of DABUEL were on 2024-02-20. Visit the fortnite settings page to view more Fortnite settings like DABUEL or visit upload section to add your own fortnite settings.
Other Fortnite settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-26 | |||
| 2 | 2024-02-22 | |||
| 3 | 2024-02-22 | |||
| 4 | 2024-02-19 | |||
| 5 | 2024-02-18 |
Other Poland gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-04-26 | |||
| 2 | 2022-08-27 | |||
| 3 | 2024-05-10 | |||
| 4 | 2024-04-04 | |||
| 5 | 2020-01-18 | |||
| 6 | 2024-05-10 | |||
| 7 | 2022-10-03 | |||
| 8 | 2024-02-02 | |||
| 9 | 2025-11-27 | |||
| 10 | 2024-04-21 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs