CJCJ rocket league camera settings 2022
| Full Name | Cameron Johns |
| Nickname | CJCJ |
| Birthday | 1998-08-06 (age 27) |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2022-08-13 |
| Last Update | 2022-08-13 |
Navigation
| CJCJ Gear |
| CJCJ Setup |
| CJCJ Config |
| CJCJ Settings |
CJCJ screenshot
CJCJ Gear
| Mouse | Zowie S2 DIVINA |
| Mousepad | Cooler Master MP750 RGB |
| Keyboard | Ducky Shine Mini 2 RGB |
| Headset | HyperX Cloud Flight |
| Earbuds | - |
| Monitor | ZOWIE XL2546 |
| Chair | - |
| Controller | Sony DualShock 4 |
| Case | - |
CJCJ Gaming PC Setup
| GPU | MSI GTX 1080 8GB |
| CPU | Intel core i7 8700K |
| Memory | Corsair Vengeance 32GB |
| Motherboard | - |
| Power Supply | - |
| Storage | - |
| Fan | - |
| Cooler | - |
CJCJ config
There is currently no config file available for CJCJ.
Social Media
| Twitch | CJCJ's Twitch |
| CJCJ's Twitter | |
| YouTube | - |
| - | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | - |
| Discord | - |
CJCJ Settings
Window Settings
| Resolution | - |
| Aspect Ratio | - |
Controls
| Steering Sensitivity | 1.20 |
| Aerial Sensitivity | 1.20 |
| Controller Deadzone | 0.05 |
| Dodge Deadzone | 0.85 |
| Ball Camera Mode | Toggle |
Camera
| Camera Shake | No |
| Field of View | 110 |
| Distance | 260 |
| Height | 90 |
| Angle | -5.0 |
| Stiffness | 0.45 |
| Swivel Speed | 8.10 |
| Transition Speed | 1.30 |
FAQ
What is the real name of CJCJ?
The real name of CJCJ is Cameron Johns.
When is the birthday of CJCJ?
CJCJ was born on 1998-08-06.
How old is CJCJ?
CJCJ is currently 27 years old.
Which mouse does CJCJ use?
Zowie S2 DIVINA is the mouse CJCJ is using.
What is the current keyboard CJCJ is using?
CJCJ is currently using the Ducky Shine Mini 2 RGB keyboard.
What headset does CJCJ currently wear?
CJCJ wears the HyperX Cloud Flight headset.
Which monitor is CJCJ using?
The primary monitor of CJCJ is the ZOWIE XL2546.
Which GPU is in the PC of CJCJ?
The PC of CJCJ contains a MSI GTX 1080 8GB GPU.
What CPU is CJCJ using right now?
CJCJ has a Intel core i7 8700K CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of CJCJ. The CJCJ rocket league settings page has been viewed for 1.272 since it was added on 2022-08-13. The last time the settings of CJCJ were on 2022-08-13. Visit the rocket league settings page to view more Rocket League settings like CJCJ or visit upload section to add your own rocket league settings.
Other Rocket League settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-26 | |||
| 2 | 2024-02-26 | |||
| 3 | 2024-02-25 | |||
| 4 | 2024-02-27 | |||
| 5 | 2024-02-27 |
Other Australia gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-18 | |||
| 2 | 2024-02-18 | |||
| 3 | 2024-05-09 | |||
| 4 | 2024-02-19 | |||
| 5 | 2024-04-26 | |||
| 6 | 2022-10-10 | |||
| 7 | 2024-04-26 | |||
| 8 | 2024-02-18 | |||
| 9 | 2024-02-18 | |||
| 10 | 2024-02-19 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs