Boo valorant settings, config & cfg 2024
| Full Name | - |
| Nickname | Boo |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-04-06 |
| Last Update | 2024-04-06 |
Navigation
| Boo Gear |
| Boo Setup |
| Boo Config |
| Boo Settings |
Boo screenshot
Boo Gear
| Mouse | Razer Viper v2 Pro |
| Mousepad | Logitech G640 |
| Keyboard | Logitech G PRO X |
| Headset | Logitech G PRO X Wireless |
| Earbuds | - |
| Monitor | BenQ XL2546 |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
Boo Gaming PC Setup
| GPU | Gigabyte RTX 3080 10GB |
| CPU | Intel Core i9-12900K |
| Memory | 32GB 5200MHz ADATA XPG LANCER DDR5 |
| Motherboard | MSI Z690 MAG TORPEDO |
| Power Supply | 850W MSI MPG A850GF GOLD |
| Storage | 1TB ADATA XPG SX8200 PRO NVMe |
| Fan | - |
| Cooler | - |
Boo config
There is currently no config file available for Boo.
Social Media
| Twitch | Boo's Twitch |
| Boo's Twitter | |
| YouTube | Boo's YouTube |
| - | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | - |
| Discord | - |
Boo Settings
Window Settings
| Resolution | 1280x960 |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Display Mode | Fullscreen |
| Aspect Ratio Method | Fill |
Mouse
| DPI | 400 |
| Sensitivity Aim | 0.75 |
| Scoped Sensitivity Multiplier | 1 |
| Windows Sensitivity | 6 |
| Invert Mouse | - |
| Raw Input Buffer | Off |
Graphics Quality
| Multithreaded Rendering | - |
| Material Quality | - |
| Texture Quality | - |
| Detail Quality | - |
| UI Quality | - |
| Vignette | - |
| VSync | - |
| Anti-Aliasing | - |
| Anisotropic Filtering | - |
| Improve Clarity | - |
| Experimental Sharpening | - |
| Bloom | - |
| Disortion | - |
| Cast Shadows | - |
Crosshair
| Crosshair Color | - |
| Outlines | - |
| Outline Opacity | - |
| Outline Thickness | - |
| Center Dot | - |
| Center Dot Opacity | - |
| Center Dot Thickness | - |
Crosshair Inner Lines
| Show Inner Lines | - |
| Inner Line Opacity | - |
| Inner Line Length | - |
| Inner Line Thickness | - |
| Inner Line Offset | - |
| Movement Error | - |
| Firing Error | - |
Crosshair Outer Lines
| Show Outer Lines | - |
| Outer Line Opacity | - |
| Outer Line Length | - |
| Outer Line Thickness | - |
| Outer Line Offset | - |
| Movement Error | - |
| Firing Error | - |
FAQ
Which mouse does Boo use?
Razer Viper v2 Pro is the mouse Boo is using.
What is the current keyboard Boo is using?
Boo is currently using the Logitech G PRO X keyboard.
What headset does Boo currently wear?
Boo wears the Logitech G PRO X Wireless headset.
Which monitor is Boo using?
The primary monitor of Boo is the BenQ XL2546.
Which GPU is in the PC of Boo?
The PC of Boo contains a Gigabyte RTX 3080 10GB GPU.
What CPU is Boo using right now?
Boo has a Intel Core i9-12900K CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of Boo. The Boo valorant settings page has been viewed for 1.117 since it was added on 2024-04-06. The last time the settings of Boo were on 2024-04-06. Visit the valorant settings page to view more Valorant settings like Boo or visit upload section to add your own valorant settings.
Other Valorant settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-04-08 | |||
| 2 | 2024-04-10 | |||
| 3 | 2022-09-11 | |||
| 4 | 2024-04-07 | |||
| 5 | 2024-04-04 |
Other Lithuania gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2020-10-23 | |||
| 2 | 2020-07-21 | |||
| 3 | 2021-12-03 | |||
| 4 | 2022-02-08 | |||
| 5 | 2025-07-24 | |||
| 6 | 2022-05-29 | |||
| 7 | 2021-02-11 | |||
| 8 | 2020-09-28 | |||
| 9 | 2021-03-23 | |||
| 10 | 2020-07-29 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs