mArtins4n pubg settings, config & cfg 2022
| Full Name | - |
| Nickname | mArtins4n |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2022-10-03 |
| Last Update | 2022-10-03 |
mArtins4n screenshot
mArtins4n Gear
| Mouse | Logitech G Pro X Superlight |
| Mousepad | Razer Gigantus V2 |
| Keyboard | HyperX Alloy FPS Pro |
| Headset | HyperX Cloud Flight |
| Earbuds | - |
| Monitor | ZOWIE XL2546K |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
mArtins4n Gaming PC Setup
| GPU | GTX 1660 6GB |
| CPU | Ryzen 9 5900x |
| Memory | Corsair Vengeance PRO 16GB 3600mhz |
| Motherboard | GIGABYTE B450M DS3H |
| Power Supply | - |
| Storage | - |
| Fan | - |
| Cooler | - |
mArtins4n config
There is currently no config file available for mArtins4n.
Social Media
| Twitch | mArtins4n's Twitch |
| mArtins4n's Twitter | |
| YouTube | mArtins4n's YouTube |
| - | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | - |
| Discord | - |
mArtins4n Settings
Display Settings
| Display Mode | Fullscreen |
| Resolution | 1728x1080 |
| Aspect Ratio | - |
| Max FPS | - |
| Brightness | 90 |
Advanced Settings
| Render Scale | 100 |
| FPP Camera FOV | 103 |
| Anti-Aliasing | Very Low |
| Post-Processing | Very Low |
| Shadows | Very Low |
| Textures | Very Low |
| Effects | Very Low |
| Foliage | Very Low |
| View Distance | Very Low |
| Sharpen | Disable |
| V-Sync | Disable |
| Motion Blur | Disable |
| DirectX Version | - |
Mouse
| DPI | 800 |
| General Sensitivity | 35 |
| Vertical Sensitivity Multiplier | 1 |
| Aim Sensitivity | 31 |
| ADS Sensitivity | 31 |
| Scoping Sensitivity | 32 |
| 2x Scope Sensitivity | 32 |
| 3x Scope Sensitivity | 32 |
| 4x Scope Sensitivity | 32 |
| 6x Scope Sensitivity | 32 |
| 8x Scope Sensitivity | 32 |
| 15x Scope Sensitivity | 32 |
FAQ
Which mouse does mArtins4n use?
Logitech G Pro X Superlight is the mouse mArtins4n is using.
What is the current keyboard mArtins4n is using?
mArtins4n is currently using the HyperX Alloy FPS Pro keyboard.
What headset does mArtins4n currently wear?
mArtins4n wears the HyperX Cloud Flight headset.
Which monitor is mArtins4n using?
The primary monitor of mArtins4n is the ZOWIE XL2546K.
Which GPU is in the PC of mArtins4n?
The PC of mArtins4n contains a GTX 1660 6GB GPU.
What CPU is mArtins4n using right now?
mArtins4n has a Ryzen 9 5900x CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of mArtins4n. The mArtins4n pubg settings page has been viewed for 1.186 since it was added on 2022-10-03. The last time the settings of mArtins4n were on 2022-10-03. Visit the pubg settings page to view more PlayerUnknown's Battlegrounds settings like mArtins4n or visit upload section to add your own pubg settings.
Other PlayerUnknown's Battlegrounds settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2022-10-04 | |||
| 2 | 2024-10-23 | |||
| 3 | 2024-04-11 | |||
| 4 | 2025-08-05 | |||
| 5 | 2024-04-15 |
Other Argentina gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2022-10-03 | |||
| 2 | 2022-10-03 | |||
| 3 | 2024-02-22 | |||
| 4 | 2024-02-29 | |||
| 5 | 2024-02-27 | |||
| 6 | 2024-08-07 | |||
| 7 | 2022-08-28 | |||
| 8 | 2024-02-22 | |||
| 9 | 2024-02-29 | |||
| 10 | 2022-08-20 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs