Relo pubg settings, config & cfg 2024
| Full Name | Noah Jenkins |
| Nickname | Relo |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2022-09-27 |
| Last Update | 2024-04-13 |
Navigation
| Relo Gear |
| Relo Setup |
| Relo Config |
| Relo Settings |
Relo screenshot
Relo Gear
| Mouse | Logitech G Pro Wireless |
| Mousepad | Fnatic Dash XL |
| Keyboard | SteelSeries Apex M750 |
| Headset | Bose QuietComfort 20 |
| Earbuds | - |
| Monitor | BenQ XL2546K 240hz |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
Relo Gaming PC Setup
| GPU | Nvidia GeForce RTX 3090 |
| CPU | Intel Core i9-12900K |
| Memory | G.SKILL Trident Z5 Silver DDR5 6000MHz CL36 |
| Motherboard | ASRock Z690 Taichi DDR5 |
| Power Supply | - |
| Storage | Seagate FireCuda 520 |
| Fan | - |
| Cooler | - |
Relo config
There is currently no config file available for Relo.
Social Media
| Twitch | Relo's Twitch |
| Relo's Twitter | |
| YouTube | Relo's YouTube |
| Relo's Instagram | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | - |
| Discord | - |
Relo Settings
Display Settings
| Display Mode | Fullscreen |
| Resolution | 1728x1080 |
| Aspect Ratio | - |
| Max FPS | - |
| Brightness | 100 |
Advanced Settings
| Render Scale | 100 |
| FPP Camera FOV | 95 |
| Anti-Aliasing | Low |
| Post-Processing | Low |
| Shadows | Low |
| Textures | Low |
| Effects | Low |
| Foliage | Low |
| View Distance | Low |
| Sharpen | Disable |
| V-Sync | Disable |
| Motion Blur | Disable |
| DirectX Version | - |
Mouse
| DPI | 800 |
| General Sensitivity | 7 |
| Vertical Sensitivity Multiplier | 1 |
| Aim Sensitivity | 7 |
| ADS Sensitivity | 7 |
| Scoping Sensitivity | 25 |
| 2x Scope Sensitivity | - |
| 3x Scope Sensitivity | - |
| 4x Scope Sensitivity | - |
| 6x Scope Sensitivity | - |
| 8x Scope Sensitivity | - |
| 15x Scope Sensitivity | - |
FAQ
What is the real name of Relo?
The real name of Relo is Noah Jenkins.
Which mouse does Relo use?
Logitech G Pro Wireless is the mouse Relo is using.
What is the current keyboard Relo is using?
Relo is currently using the SteelSeries Apex M750 keyboard.
What headset does Relo currently wear?
Relo wears the Bose QuietComfort 20 headset.
Which monitor is Relo using?
The primary monitor of Relo is the BenQ XL2546K 240hz.
Which GPU is in the PC of Relo?
The PC of Relo contains a Nvidia GeForce RTX 3090 GPU.
What CPU is Relo using right now?
Relo has a Intel Core i9-12900K CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of Relo. The Relo pubg settings page has been viewed for 1.748 since it was added on 2022-09-27. The last time the settings of Relo were on 2024-04-13. Visit the pubg settings page to view more PlayerUnknown's Battlegrounds settings like Relo or visit upload section to add your own pubg settings.
Other PlayerUnknown's Battlegrounds settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2025-08-05 | |||
| 2 | 2025-08-04 | |||
| 3 | 2025-08-04 | |||
| 4 | 2024-04-13 | |||
| 5 | 2022-10-04 |
Other United States gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-04-07 | |||
| 2 | 2025-08-04 | |||
| 3 | 2025-08-01 | |||
| 4 | 2024-04-06 | |||
| 5 | 2024-04-04 | |||
| 6 | 2022-09-19 | |||
| 7 | 2022-08-27 | |||
| 8 | 2024-02-29 | |||
| 9 | 2024-02-21 | |||
| 10 | 2022-09-27 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs