JUST cs2 settings, config & cfg 2024
| Full Name | - |
| Nickname | JUST |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-03-14 |
| Last Update | 2024-03-14 |
Navigation
| JUST Gear |
| JUST Setup |
| JUST Config |
| JUST Settings |
JUST screenshot
JUST Gear
| Mouse | ZOWIE EC2-CW |
| Mousepad | VAXEE PA ZYGEN |
| Keyboard | ASUS ROG Claymore |
| Headset | HyperX Cloud II |
| Earbuds | - |
| Monitor | BenQ XL2546K |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
JUST Gaming PC Setup
| GPU | MSI RTX 3080 GAMING Z TRIO 10G |
| CPU | AMD Ryzen 9 5900x |
| Memory | G.SKILL Trident Z Royal RGB 16GB DDR4-4000MHz CL15 |
| Motherboard | MSI MEG X570 Unify |
| Power Supply | Seasonic Focus Gold GX 750W Full Modular |
| Storage | SSD M.2 2280 Samsung 970 Evo Plus 1TB |
| Fan | - |
| Cooler | - |
JUST config
There is currently no config file available for JUST.
Social Media
| Twitch | JUST's Twitch |
| JUST's Twitter | |
| YouTube | - |
| JUST's Instagram | |
| JUST's Facebook | |
| TikTok | - |
| Steam | - |
| Discord | - |
JUST Settings
Monitor
| Resolution | 1024x768 |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Display Mode | Fullscreen |
| Brightness | 100% |
| Color Mode | - |
Video Advanced
| Global Shadow Quality | - |
| Model / Texture Detail | - |
| Texture Streaming | - |
| Effect Detail | - |
| Shader Detail | - |
| Boost Player Contrast | - |
| Multicore Rendering | - |
| Multisampling Anti-Aliasing Mode | - |
| FXAA Anti-Aliasing | - |
| Texture Filtering Mode | - |
| Wait for Vertical Sync | - |
| Motion Blur | - |
| Triple-Monitor Mode | - |
| Use Uber Shaders | - |
Viewmodel
| FOV | 68 |
| Offset X | 2.5 |
| Offset Y | 0 |
| Offset Z | -1.5 |
| Presetpos | 3 |
| Shift Left Amt | - |
| Shift Right Amt | - |
| Recoil | - |
| Righthand | - |
Viewmodel commands
viewmodel_fov 68; viewmodel_offset_x 2.5; viewmodel_offset_y 0; viewmodel_offset_z -1.5; viewmodel_presetpos 3;
Launch Options
Mouse
| DPI | 400 |
| Sensitivity | 1.9 |
| eDPI | 760 |
| Windows Sensitivity | 6 |
| Zoom Sensitivity | 1 |
| Raw Input | 1 |
| Acceleration | 0 |
Crosshair
| Draw Outline | - |
| Alpha | - |
| Color | - |
| Blue | - |
| Green | - |
| Red | - |
| Dot | - |
| Gap | - |
| Size | - |
| Style | - |
| Thickness | - |
| Sniper | - |
Crosshair commands
cl_bob
| Lower Amt | - |
| Amt Lat | - |
| Amt Vert | - |
| Cycle | - |
cl_bob commands
HUD
Radar
FAQ
Which mouse does JUST use?
ZOWIE EC2-CW is the mouse JUST is using.
What is the current keyboard JUST is using?
JUST is currently using the ASUS ROG Claymore keyboard.
What headset does JUST currently wear?
JUST wears the HyperX Cloud II headset.
Which monitor is JUST using?
The primary monitor of JUST is the BenQ XL2546K.
Which GPU is in the PC of JUST?
The PC of JUST contains a MSI RTX 3080 GAMING Z TRIO 10G GPU.
What CPU is JUST using right now?
JUST has a AMD Ryzen 9 5900x CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of JUST. The JUST cs2 settings page has been viewed for 756 since it was added on 2024-03-14. The last time the settings of JUST were on 2024-03-14. Visit the cs2 settings page to view more Counter-Strike 2 settings like JUST or visit upload section to add your own cs2 settings.
Other Counter-Strike 2 settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2021-01-10 | |||
| 2 | 2021-05-13 | |||
| 3 | 2020-04-27 | |||
| 4 | 2024-02-02 | |||
| 5 | 2020-09-10 |
Other Portugal gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-03-12 | |||
| 2 | 2026-01-09 | |||
| 3 | 2021-02-07 | |||
| 4 | 2024-04-27 | |||
| 5 | 2024-03-30 | |||
| 6 | 2021-12-05 | |||
| 7 | 2020-04-17 | |||
| 8 | 2022-10-10 | |||
| 9 | 2020-02-07 | |||
| 10 | 2021-09-21 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs