Dezignful apex legends settings, config & cfg 2024
| Full Name | Tyler Gardner |
| Nickname | Dezignful |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-03-31 |
| Last Update | 2024-03-31 |
Dezignful screenshot
Dezignful Gear
| Mouse | - |
| Mousepad | - |
| Keyboard | - |
| Headset | Astro A40 |
| Earbuds | - |
| Monitor | BenQ ZOWIE XL2546K |
| Chair | - |
| Controller | Astro C40 |
| Case | Lian Li 011 Dynamic Evo XL |
Dezignful Gaming PC Setup
| GPU | NVIDIA RTX 4090 24GB |
| CPU | Intel Core i9-14900K |
| Memory | G.Skill 48GB RGB RAM 8000Mhz CL40 |
| Motherboard | ASUS ROG Maximus Z790 APEX ENCORE |
| Power Supply | - |
| Storage | 2TB NVME SSD Gen 4 |
| Fan | - |
| Cooler | NZXT Kraken Elite 360 RGB 360MM Liquid Cooler |
Dezignful config
There is currently no config file available for Dezignful.
Social Media
| Twitch | Dezignful's Twitch |
| Dezignful's Twitter | |
| YouTube | Dezignful's YouTube |
| - | |
| - | |
| TikTok | Dezignful's TikTok |
| Steam | - |
| Discord | - |
Dezignful Settings
Monitor
| Display Mode | - |
| Resolution | - |
| Aspect Ratio | - |
| Brightness | - |
| Field of View | 106 |
| Sprint View Shake | - |
| V-Sync | - |
Mouse
| DPI | - |
| Mouse Sensitivity | - |
| ADS Mouse Sensitivity | - |
| Mouse Acceleration | - |
| Mouse Invert | - |
| Lighting Effects | - |
Video Advanced
| V-Sync | - |
| Anti-aliasing | - |
| Texture Streaming Budget | - |
| Texture Filtering | - |
| Ambient Occlusion Quality | - |
| Sun Shadow Coverage | - |
| Sun Shadow Detail | - |
| Spot Shadow Detail | - |
| Volumetric Lighting | - |
| Dynamic Spot Shadows | - |
| Model Detail | - |
| Effects Detail | - |
| Impact Marks | - |
| Ragdolls | - |
FAQ
What is the real name of Dezignful?
The real name of Dezignful is Tyler Gardner.
What headset does Dezignful currently wear?
Dezignful wears the Astro A40 headset.
Which monitor is Dezignful using?
The primary monitor of Dezignful is the BenQ ZOWIE XL2546K.
Which GPU is in the PC of Dezignful?
The PC of Dezignful contains a NVIDIA RTX 4090 24GB GPU.
What CPU is Dezignful using right now?
Dezignful has a Intel Core i9-14900K CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of Dezignful. The Dezignful apex legends settings page has been viewed for 1.312 since it was added on 2024-03-31. The last time the settings of Dezignful were on 2024-03-31. Visit the apex legends settings page to view more Apex Legends settings like Dezignful or visit upload section to add your own apex legends settings.
Other Apex Legends settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 11 | 2022-10-08 | |||
| 12 | 2022-10-08 | |||
| 13 | 2025-07-28 | |||
| 14 | 2024-03-30 | |||
| 15 | 2022-10-11 |
Other United States gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-21 | |||
| 2 | 2024-04-04 | |||
| 3 | 2024-02-21 | |||
| 4 | 2022-10-06 | |||
| 5 | 2024-05-07 | |||
| 6 | 2024-04-13 | |||
| 7 | 2025-08-01 | |||
| 8 | 2020-02-04 | |||
| 9 | 2025-08-05 | |||
| 10 | 2024-04-01 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs