CDNThe3rd fortnite settings, config & cfg 2024
| Full Name | Caesar David Noriega |
| Nickname | CDNThe3rd |
| Birthday | 1982-12-14 (age 43) |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-04-20 |
| Last Update | 2024-04-20 |
CDNThe3rd screenshot
CDNThe3rd Gear
| Mouse | Logitech G Pro X Superlight Wireless |
| Mousepad | - |
| Keyboard | Corsair K95 RGB Platinum XT |
| Headset | Sennheiser HD 800 S |
| Earbuds | - |
| Monitor | Alienware AW2521H |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
CDNThe3rd Gaming PC Setup
| GPU | Asus STRIX GAMING GeForce RTX 3090 24 GB |
| CPU | Intel Core i9-10900K |
| Memory | Corsair Dominator Platinum RGB 64GB DDR4 3466 CL16 |
| Motherboard | Asus ROG STRIX Z490-E GAMING ATX LGA1200 |
| Power Supply | - |
| Storage | - |
| Fan | - |
| Cooler | - |
CDNThe3rd config
There is currently no config file available for CDNThe3rd.
Social Media
| Twitch | CDNThe3rd's Twitch |
| CDNThe3rd's Twitter | |
| YouTube | CDNThe3rd's YouTube |
| CDNThe3rd's Instagram | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | - |
| Discord | CDNThe3rd's Discord |
CDNThe3rd Settings
Monitor
| Window Mode | Fullscreen |
| Resolution | 1920x1080 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Frame Rate Limit | Unlimited |
| HUD | - |
Graphics
| Brightness | 100 |
| User Interface Contrast | 1x |
| Color Blind Mode | Off |
| Color Blind Strength | 10 |
Graphics Quality
| View Distance | Epic |
| Shadows | Medium |
| Anti-Aliasing | Epic |
| Textures | Epic |
| Meshes | Epic |
| Effects | Epic |
| Post Processing | Low |
Advanced Graphics
| Vsync | Off |
| Motion Blur | Off |
| Show FPS | On |
| Rendering Mode | - |
| Allow Multithreaded Rendering | - |
Mouse Sensitivity
| DPI | 400 |
| Polling | 1000Hz |
| X-Axis Sensitivity | 9 |
| Y-Axis Sensitivity | 9 |
| Targeting Sensitivity | 51 |
| Scope Sensitivity | 65 |
Movement Keybinds
| Jump | - |
| Crouch | - |
| Sprint | - |
Combat Keybinds
| Use | - |
| Harvesting Tool | - |
| Weapon Slot 1 | - |
| Weapon Slot 2 | - |
| Weapon Slot 3 | - |
| Weapon Slot 4 | - |
| Weapon Slot 5 | - |
Building Keybinds
| Wall | - |
| Floor | - |
| Stairs | - |
| Roof | - |
| Trap | - |
| Building Edit | - |
| Rotate Building | - |
| Repair / Upgrade | - |
FAQ
What is the real name of CDNThe3rd?
The real name of CDNThe3rd is Caesar David Noriega.
When is the birthday of CDNThe3rd?
CDNThe3rd was born on 1982-12-14.
How old is CDNThe3rd?
CDNThe3rd is currently 43 years old.
Which mouse does CDNThe3rd use?
Logitech G Pro X Superlight Wireless is the mouse CDNThe3rd is using.
What is the current keyboard CDNThe3rd is using?
CDNThe3rd is currently using the Corsair K95 RGB Platinum XT keyboard.
What headset does CDNThe3rd currently wear?
CDNThe3rd wears the Sennheiser HD 800 S headset.
Which monitor is CDNThe3rd using?
The primary monitor of CDNThe3rd is the Alienware AW2521H.
Which GPU is in the PC of CDNThe3rd?
The PC of CDNThe3rd contains a Asus STRIX GAMING GeForce RTX 3090 24 GB GPU.
What CPU is CDNThe3rd using right now?
CDNThe3rd has a Intel Core i9-10900K CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of CDNThe3rd. The CDNThe3rd fortnite settings page has been viewed for 729 since it was added on 2024-04-20. The last time the settings of CDNThe3rd were on 2024-04-20. Visit the fortnite settings page to view more Fortnite settings like CDNThe3rd or visit upload section to add your own fortnite settings.
Other Fortnite settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-22 | |||
| 2 | 2024-02-14 | |||
| 3 | 2024-02-14 | |||
| 4 | 2022-08-27 | |||
| 5 | 2024-02-22 |
Other United States gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-21 | |||
| 2 | 2022-08-26 | |||
| 3 | 2022-09-22 | |||
| 4 | 2022-09-19 | |||
| 5 | 2024-02-21 | |||
| 6 | 2024-05-01 | |||
| 7 | 2024-02-26 | |||
| 8 | 2022-08-27 | |||
| 9 | 2024-02-20 | |||
| 10 | 2024-04-04 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs