AkamiKarubi valorant settings, config & cfg 2024
| Full Name | - |
| Nickname | AkamiKarubi |
| Birthday | - |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-04-25 |
| Last Update | 2024-04-25 |
AkamiKarubi screenshot
AkamiKarubi Gear
| Mouse | Logitech G Pro X Superlight |
| Mousepad | Logitech G840 |
| Keyboard | Logitech G913 TKL |
| Headset | Logitech G PRO X Wireless |
| Earbuds | - |
| Monitor | BenQ ZOWIE XL2566K |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
AkamiKarubi Gaming PC Setup
| GPU | NVIDIA Geforce RTX 4090 |
| CPU | Intel Core i9-13900K |
| Memory | 64GB RAM |
| Motherboard | - |
| Power Supply | - |
| Storage | - |
| Fan | - |
| Cooler | - |
AkamiKarubi config
There is currently no config file available for AkamiKarubi.
Social Media
| Twitch | AkamiKarubi's Twitch |
| AkamiKarubi's Twitter | |
| YouTube | AkamiKarubi's YouTube |
| - | |
| - | |
| TikTok | - |
| Steam | - |
| Discord | - |
AkamiKarubi Settings
Window Settings
| Resolution | - |
| Aspect Ratio | - |
| Display Mode | - |
| Aspect Ratio Method | - |
Mouse
| DPI | 800 |
| Sensitivity Aim | 0.35 |
| Scoped Sensitivity Multiplier | 1 |
| Windows Sensitivity | 6 |
| Invert Mouse | - |
| Raw Input Buffer | - |
Graphics Quality
| Multithreaded Rendering | - |
| Material Quality | - |
| Texture Quality | - |
| Detail Quality | - |
| UI Quality | - |
| Vignette | - |
| VSync | - |
| Anti-Aliasing | - |
| Anisotropic Filtering | - |
| Improve Clarity | - |
| Experimental Sharpening | - |
| Bloom | - |
| Disortion | - |
| Cast Shadows | - |
Crosshair
| Crosshair Color | Blue |
| Outlines | On |
| Outline Opacity | 0 |
| Outline Thickness | 1 |
| Center Dot | Off |
| Center Dot Opacity | - |
| Center Dot Thickness | - |
Crosshair Inner Lines
| Show Inner Lines | On |
| Inner Line Opacity | 1 |
| Inner Line Length | 5 |
| Inner Line Thickness | 2 |
| Inner Line Offset | 2 |
| Movement Error | Off |
| Firing Error | Off |
Crosshair Outer Lines
| Show Outer Lines | Off |
| Outer Line Opacity | - |
| Outer Line Length | - |
| Outer Line Thickness | - |
| Outer Line Offset | - |
| Movement Error | Off |
| Firing Error | Off |
FAQ
Which mouse does AkamiKarubi use?
Logitech G Pro X Superlight is the mouse AkamiKarubi is using.
What is the current keyboard AkamiKarubi is using?
AkamiKarubi is currently using the Logitech G913 TKL keyboard.
What headset does AkamiKarubi currently wear?
AkamiKarubi wears the Logitech G PRO X Wireless headset.
Which monitor is AkamiKarubi using?
The primary monitor of AkamiKarubi is the BenQ ZOWIE XL2566K.
Which GPU is in the PC of AkamiKarubi?
The PC of AkamiKarubi contains a NVIDIA Geforce RTX 4090 GPU.
What CPU is AkamiKarubi using right now?
AkamiKarubi has a Intel Core i9-13900K CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of AkamiKarubi. The AkamiKarubi valorant settings page has been viewed for 570 since it was added on 2024-04-25. The last time the settings of AkamiKarubi were on 2024-04-25. Visit the valorant settings page to view more Valorant settings like AkamiKarubi or visit upload section to add your own valorant settings.
Other Valorant settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-04-06 | |||
| 2 | 2024-04-24 | |||
| 3 | 2024-04-07 | |||
| 4 | 2024-04-08 | |||
| 5 | 2024-04-11 |
Other Japan gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2024-02-22 | |||
| 2 | 2024-02-22 | |||
| 3 | 2022-09-15 | |||
| 4 | 2024-02-22 | |||
| 5 | 2024-02-22 | |||
| 6 | 2024-02-22 | |||
| 7 | 2024-02-22 | |||
| 8 | 2024-04-01 | |||
| 9 | 2024-04-01 | |||
| 10 | 2024-02-22 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs