markeloff cs2 settings, config & cfg 2024
| Full Name | Jeghor Vadymovych Markelov |
| Nickname | markeloff |
| Birthday | 1988-02-12 (age 38) |
| Nationality | |
| Game | |
| Since | 2024-02-12 |
| Last Update | 2024-03-31 |
markeloff screenshot
markeloff Gear
| Mouse | Logitech G Pro X Superlight 2 |
| Mousepad | Logitech G740 |
| Keyboard | Logitech G915 TKL |
| Headset | Logitech G733 |
| Earbuds | - |
| Monitor | BenQ Zowie XL2566K 360Hz |
| Chair | - |
| Controller | - |
| Case | - |
markeloff Gaming PC Setup
| GPU | NVIDIA Geforce RTX 4090 |
| CPU | Intel Core i9-13900KF |
| Memory | 48GB DDR5 8000Mhz |
| Motherboard | Gigabyte Z790 Aorus Elite AX |
| Power Supply | - |
| Storage | Samsung 980 500GB |
| Fan | - |
| Cooler | - |
markeloff config
There is currently no config file available for markeloff.
Social Media
| Twitch | markeloff's Twitch |
| markeloff's Twitter | |
| YouTube | markeloff's YouTube |
| markeloff's Instagram | |
| markeloff's Facebook | |
| TikTok | - |
| Steam | markeloff's Steam |
| Discord | - |
markeloff Settings
Monitor
| Resolution | 1280x960 |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Display Mode | Fullscreen |
| Brightness | 93% |
| Color Mode | - |
Video Advanced
| Global Shadow Quality | High |
| Model / Texture Detail | Medium |
| Texture Streaming | - |
| Effect Detail | - |
| Shader Detail | High |
| Boost Player Contrast | Enabled |
| Multicore Rendering | - |
| Multisampling Anti-Aliasing Mode | 4x MSAA |
| FXAA Anti-Aliasing | - |
| Texture Filtering Mode | - |
| Wait for Vertical Sync | Disabled |
| Motion Blur | - |
| Triple-Monitor Mode | - |
| Use Uber Shaders | - |
Viewmodel
| FOV | 68 |
| Offset X | 2.5 |
| Offset Y | 0 |
| Offset Z | -1.5 |
| Presetpos | 3 |
| Shift Left Amt | 1.5 |
| Shift Right Amt | 0.75 |
| Recoil | 1 |
| Righthand | 1 |
Viewmodel commands
viewmodel_fov 68; viewmodel_offset_x 2.5; viewmodel_offset_y 0; viewmodel_offset_z -1.5; viewmodel_presetpos 3; cl_viewmodel_shift_left_amt 1.5; cl_viewmodel_shift_right_amt 0.75; viewmodel_recoil 1; cl_righthand 1;
Launch Options
Mouse
| DPI | 400 |
| Sensitivity | 1.75 |
| eDPI | 700 |
| Windows Sensitivity | 6 |
| Zoom Sensitivity | 1 |
| Raw Input | - |
| Acceleration | - |
Crosshair
| Draw Outline | 0 |
| Alpha | 255 |
| Color | 5 |
| Blue | 50 |
| Green | 250 |
| Red | 50 |
| Dot | 0 |
| Gap | -4 |
| Size | 1 |
| Style | 4 |
| Thickness | 1 |
| Sniper | 1 |
Crosshair commands
cl_crosshair_drawoutline 0; cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 5; cl_crosshaircolor_b 50; cl_crosshaircolor_g 250; cl_crosshaircolor_r 50; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -4; cl_crosshairsize 1; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_sniper_width 1;
cl_bob
| Lower Amt | 21 |
| Amt Lat | 0.4 |
| Amt Vert | 0.25 |
| Cycle | 0.98 |
cl_bob commands
cl_bob_lower_amt 21; cl_bobamt_lat 0.4; cl_bobamt_vert 0.25; cl_bobcycle 0.98;
HUD
Radar
FAQ
What is the real name of markeloff?
The real name of markeloff is Jeghor Vadymovych Markelov.
When is the birthday of markeloff?
markeloff was born on 1988-02-12.
How old is markeloff?
markeloff is currently 38 years old.
Which mouse does markeloff use?
Logitech G Pro X Superlight 2 is the mouse markeloff is using.
What is the current keyboard markeloff is using?
markeloff is currently using the Logitech G915 TKL keyboard.
What headset does markeloff currently wear?
markeloff wears the Logitech G733 headset.
Which monitor is markeloff using?
The primary monitor of markeloff is the BenQ Zowie XL2566K 360Hz.
Which GPU is in the PC of markeloff?
The PC of markeloff contains a NVIDIA Geforce RTX 4090 GPU.
What CPU is markeloff using right now?
markeloff has a Intel Core i9-13900KF CPU in his gaming PC.
Summary
This page contains the in-game settings, config files (cfg) and hardware setup of markeloff. The markeloff cs2 settings page has been viewed for 15.611 since it was added on 2024-02-12. The last time the settings of markeloff were on 2024-03-31. Visit the cs2 settings page to view more Counter-Strike 2 settings like markeloff or visit upload section to add your own cs2 settings.
Other Counter-Strike 2 settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2020-06-10 | |||
| 2 | 2023-08-02 | |||
| 3 | 2024-04-25 | |||
| 4 | 2023-06-09 | |||
| 5 | 2021-09-04 |
Other Ukraine gaming settings
| # | Name | Country | Last Update | |
| 1 | 2023-12-30 | |||
| 2 | 2024-03-31 | |||
| 3 | 2022-03-13 | |||
| 4 | 2024-04-04 | |||
| 5 | 2024-02-01 | |||
| 6 | 2025-08-05 | |||
| 7 | 2022-09-26 | |||
| 8 | 2025-08-05 | |||
| 9 | 2025-09-14 | |||
| 10 | 2024-05-05 |
Top 10 Games
New Setups
New Configs
Updated Gear
Updated Configs
